Kukon

Kukon

Jakub Konopka – raper pochodzący z Biłgoraja, dokładniej z dzielnicy Ogrody, znany pod pseudonimem Kukon. O jego pochodzeniu, czy też ekipie najwięcej możemy dowiedzieć się z utworów znajdujących się na płytach Ogrody Mixtape oraz Ogrody Mixtape 2, które tworzył razem z ekipą z wspomnianej miejscowości – swoją drogą odniosły one bardzo duży sukces oraz aprobatę słuchaczy. Jego pierwsze utwory mogliśmy usłyszeć już w 2014 roku, które publikował na swoim kanale Ogrody. Jest to miejsce, w którym możemy usłyszeć jeden z jego dwóch stylów muzycznych – na wspomnianym wcześniej kanale publikuje on dosyć “klasyczny”, undergroundowy rap, bardzo często w stylu boom-bap. Oprócz numerów, które znajdują się na płytach możemy tam znaleźć wiele kawałków robionych z czystej zajawki oraz pasji, które są nagrywane np. dyktafonem w telefonie oraz bitem puszczonym na głośnikach w tle.

Pod koniec roku 2016 na YouTube pojawił się kanał pod nazwą “PIĘKNY SYF”, na którym zaczęto publikować pierwsze utwory lex clockwork’a, jednego z członków całej ekipy, do której należy Kukon. Pod koniec roku mogliśmy na tym samym kanale również odsłuchać pierwsze kawałki Kukona w innym stylu, który był przepełniony emocjami, niegdyś bólem, smutkiem czy też depresyjną atmosferą. Z utworów znajdujących się na płytach “Piękny Ból” czy też “Agresja & Depresja” możemy dowiedzieć się więcej o życiu Kuby, jego stanie emocjonalnym czy też z jakimi problemami boryka się na co dzień. Są to w skrócie emocjonalne utwory, do prowadzenia głębszych przemyśleń czy też autorefleksji.

Kuba sam siebie określa jako outsidera polskiej sceny muzycznej, nie skupiając się na współpracy z innymi artystami. Większy nacisk kładzie na poszukiwaniu swojego, unikatowego stylu. Całkowicie chce on się odizolować od mainstreamu, zaś jedyną “odskocznią od tej zasady” była wspólna płyta Kukona razem z Magierą, która celowała właśnie docelowo we wspomniany mainstream. Jak wspomniał Kukon, jest to jedyna taka płyta, zaś kolejne w tym stylu nie pojawią się już nigdy.

Jego debiutanckim albumem był krążek pod tytułem “Piękny Ból”, na którym znajdują utwory, z których najprawdopodobniej jest znany Kukon – “Kocham cię” czy też “Ostatni bal”. Jest to album na którym znajduje się 11 utworów opowiadających o życiu, problemach, przemyśleniach czy też miłosnych rozterkach Kukona.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →