Igor Walaszek

Igor Walaszek (Igo)

Igor Walaszek (pseudonim artystyczny: Igo) – artysta pochodzi z Krakowa, gdzie skończył szkołę, a następnie założył wytwórnię muzyczną.

W 2015 wraz z producentem Kubą Traczem założył duetu Bass Astral x Igo. Zespół znany jest z łamania konwenansów w muzyce elektronicznej. Na koncie mają takie przeboje jak m.in. It’s only emotion, Perfect Moment czy Feeling Exactly. Bass Astral x Igo zdobył ogromną popularność, a bilety na ich koncerty wyprzedają się w błyskawicznym tempie.

Artyści współpracowali również jeszcze przed założeniem zespołu. W 2009 roku w Krakowie powstał zespół Clock Machine, w którego skład wchodzili obaj muzycy. Igor Walaszek w Clock Machine został po dziś i jest odpowiedzialny za wokal, natomiast Kuba Tracz odszedł w czerwcu 2017 roku. Zespół na swoim koncie ma takie single jak Prognozy, Noc czy She’s got it. Specjalizuje się w tradycyjnym rocku z domieszką funku.

W 2016 roku Walaszek razem z Filipem Jarzęckim założył wytwórnię muzyczną o nazwie Iglo Records.

W 10. edycji Męskiego Grania artysta razem z Katarzyną Nosowską, Krzysztofem Zalewskim i Organkiem wykonał singiel Sobie i Wam, promujący trasę koncertową. Rok później został gwiazdą Męskiego Grania. Razem z Błażejem Królem i Darią Zawiałow wykonał singiel Świt, promujący koncert online.

Wydarzenia z tym artystą (8)

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →