fukaj

Fukaj

Fukaj, właśc. Aleksander Wasiluk, znany również jako Fukajot – polski raper, autor tekstów, członek SBM Label. Współpracował z takimi producentami jak Charlie Moncler czy Kubi Producent, z którym wydał płytę Chaos.

Początki kariery:
Karierę hip-hopową zaczął w 2019 roku, występując gościnnie w utworze „Preludium” Kaxa, opublikowanym 10 czerwca 2019 roku w serwisie YouTube. Pół roku później, 6 grudnia 2019, opublikował singel „Trademark”, wyprodukowany przez Charliego Monclera, również opublikowany w serwisie YouTube. 17 stycznia 2020, opublikowany został kolejny singel wyprodukowany przez Kaxa pt. „Uwierz”. 18 lutego 2020, premierę miał singel zatytułowany „Owoce”.

Hot16challenge2 i SBM Starter:
W ramach transmisji charytatywnej organizowanej przez Matę wysłano dotację zachęcającą rapera do odsłuchania utworu „Owoce”. Raper wydał pozytywną opinię na temat utworu, przez co Fukajem zaczęły interesować się media. Niedługo później Quebonafide nominował go do akcji Hot16Challenge2. Jeszcze w roku 2020 raper wziął udział w trzeciej edycji SBM Starter – inicjatywie organizowanej przez SBM Label w celu wypromowania mniejszych artystów, w której wziął udział m.in. Szczyl. W ramach Starteru na kanale YouTube SBM Starter[8] opublikowano utwory „Owoce 3”, „Balon,” „Kaptur” oraz „Wczoraj” (dwa ostatnie nagrane jako utwory tworzące spójną historię, zatytułowane „Kaptur/Wczoraj”, wraz z innym uczestnikiem – Szczylem).

SBM Label (2021):
21 stycznia 2021 roku wytwórnia SBM Label poinformowała o dołączeniu rapera do wytwórni, wraz z wydaniem pierwszego singla promującego album Chaos zatytułowany „Światła miasta”, będącym również pierwszym utworem duetu Fukaj & Kubi Producent. Następny singel promujący płytę pt. „Marvin Gaye” został opublikowany 24 lutego 2021 roku. W 2021 roku opublikowano jeszcze trzy single promujące album – „Dom diabła”, „Ogród” oraz „Zatapiamy się” z gościnnym udziałem Vito Bambino. Płyta została opublikowana w serwisach streamingowych 9 czerwca wraz z bonusowym EP zatytułowanym 7 dni odpoczynku. Wszystkie piosenki z płyty został wyprodukowane przez Kubiego Producenta. Według Fukaja, oba albumy zostały stworzone w 9 miesięcy. 11 sierpnia 2021 roku singel „Owoce 3” otrzymał status złotej płyty.

Hotel mafija i Preludium (2022-2023):
W 2022 roku Wasiluk wziął udział w projekcie Hotel Maffija 2, po czym wydał singel o nazwie „Pre-preludium” z utworami „Przegrałem z Fukajem” i „Nocą pt. 1″, które miały zapowiadać album Preludium. Następny singel ukazał się pt. „Gram coś na gitarze, choć nie umiem”, ukazał się w sierpniu, a następnie „Wszystko to tylko…” z utworem „Ostatni dzień ostatniego lata” i „Dałbym wszystko co mam”. W marcu 2023 Fukaj opublikował single „Aloha” i „Pada deszcz”, a w maju „Tatuaże”. W czerwcu ukazał się utwór „Owoce 33” z Matą.

Wydarzenia z tym artystą (2)

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →