Paul Spencer

Archive z nowym singlem. Poznaliśmy także szczegóły nowej płyty


02 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Brytyjski zespół Archive podzielił się nową zapowiedzią kolejnego krążka. Poznaliśmy także datę premiery płyty.

Wszędzie dobrze, ale w Polsce najlepiej

Zespół Archive powraca z nowym wydawnictwem! Grupa powstała w 1994 roku w Londynie i na swoim koncie ma już jedenaście studyjnych albumów. Archive ma w Polsce całkiem pokaźne grono fanów, co niewątpliwie jest wynikiem słynnego Topu Wszechczasów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Utwór Again z płyty You All Look The Same To Me wielokrotnie zajmował dosyć wysokie pozycje w tym notowaniu i to głównie jemu Archive zawdzięcza swoją popularność w naszym kraju.

Teraz zespół powraca z pierwszym od wydanego w 2016 roku The False Foundation studyjnym krążkiem. Nowa płyta nosi tytuł Call To Arms & Angels i znajdzie się na niej siedemnaście utworów.

Archive z nowym singlem. Poznaliśmy także szczegóły nowej płyty
Call To Arms & Angels, okładka płyty

Wiosenny powrót Archive

Call To Arms & Angels powstało w słynnym, londyńskim RAK Studios.

Odzwierciedlając świat w 2021 r., album ukazuje nie tylko indywidualne i zbiorowe frustracje zespołu oraz wyzwania, którymi zostali obdarzeni przez los, ale także szerszą refleksję innych, których życie zostało spolaryzowane przez rzeczywistość codziennych zmagań takich jak: zdrowie, samopoczucie i indywidualne okoliczności społeczno-ekonomiczne. 

czytamy w informacji prasowej

Tak o powstawaniu płyty wypowiedział się współzałożyciel Archive, Darius Keeler:

Nam jako artystom refleksja nad tymi czasami przyniosła mrok i gniew, ale także dziwny rodzaj inspiracji, który był czasami niepokojący. Te nowe doświadczenia pozwoliły nam docenić siłę muzyki i dostrzec, jakie mamy szczęście, że możemy wyrażać nasze uczucia w ten sposób. Wydaje się, że na końcu tunelu jest światło, ale nawet w tym świetle zawsze obecne są cienie

Call To Arms & Angels ukaże się 8 kwietnia 2022 roku. Zespół wypuścił także drugi, po Daytime Coma, singiel – Shouting Within.

Przez ostatnie dwa lata obserwowaliśmy, jak ciągły strach i niepewność wpływają na ludzkie więzi. Pisząc Shouting Within rozmawialiśmy o tym, że takie uczucia jak wściekłość, paraliż czy poczucie bezbronności, mogą wpływać na tworzenie się podziałów w społeczeństwie. Pragniemy połączenia, ale boimy się kontaktu. Tak wiele teorii, historii, wzlotów i upadków. Trudno jest stłumić wewnętrzną wściekłość, która z tego wyrasta.

powiedziała Holly Martin, wokalistka Archive

Archive – Shouting Within, posłuchaj utworu i zobacz teledysk

Brytyjski zespół Archive podzielił się nową zapowiedzią kolejnego krążka. Poznaliśmy także datę premiery płyty. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Wszędzie dobrze, ale w Polsce najlepiej Zespół Archive powraca z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →