Annie Lennox śmieje się z Korwin-Mikkego

Obserwuj nas na instagramie:

Brytyjczycy odkrywają Korwin-Mikkego. Polski polityk stał się sensacją programu “Good Morning Britain”, gdy stwierdził, że kobiety są mniej inteligentne i dlatego zarabiają mniej. Jego słowa skomentowała Annie Lennox.

Janusz Korwin-Mikke był gościem programu “Good Morning Britain” w brytyjskiej telewizji ITV. Prowadzący program, Piers Morgan i Susanna Reid, połączyli się z polskim politykiem w celu rozmowy na temat jego wypowiedzi w Europarlamencie. Polski polityk stwierdził tam kilka dni temu, że kobiety zarabiają mniej, bo są mniejsze, słabsze i mniej inteligentne od mężczyzn.

Być może widzieliście już ten nietypowy wywiad, w którym Morgan i Korwin-Mikke nazywają się nawzajem idiotami. Stał się niezłym hitem sieci, a kilka brytyjskich portali podchwyciło temat i nadało Korwin-Mikkemu tytuł najbardziej seksistowskiego polityka. Jeśli nie, obejrzyjcie po poniżej.

W programie Korwin-Mikke ponownie wygłosił swoje tezy – stwierdził, że kobiety są niższe, słabsze i mniej inteligentne od mężczyzn, ale dodał, że to nie znaczy, że nie są “mądrzejsze” od mężczyzn. Na pytanie Piersa Morgana, dlaczego wygłasza takie głupoty, Korwin odpowiedział, że to jego przeciwnicy mają problem, bo zaprzeczają nauce.

O skomentowanie wypowiedzi Korwin-Mikkego prowadzący “Good Morning Britain” poprosili znaną piosenkarkę i aktywistkę, Annie Lennox. Wokalistka Eurythmics roześmiała się, słysząc słowa polityka.

“Śmieję się, bo to śmieszne, ale tak jak powiedziałeś, to niesamowicie poważna sprawa, ponieważ ludzie tacy, jak on mają władzę i myślą, że mogą zablokować działalność wielu kobiet” – powiedziała Lennox.

Podobną opinię wygłosiła dr Helen Pankhurst, pisarka, aktywistka i wnuczka słynnej sufrażystki, Emmeline Panhurst. “Możemy śmiać się z ekstremizmów, ale w rzeczywistości mamy wiele osób z podobnym nastawieniem” – podkreśliła dr Pankhurst.

Brytyjczycy odkrywają Korwin-Mikkego. Polski polityk stał się sensacją programu “Good Morning Britain”, gdy stwierdził, że kobiety są mniej inteligentne i dlatego zarabiają mniej. Jego słowa skomentowała Annie Lennox. Janusz Korwin-Mikke był gościem programu “Good Morning Britain” w brytyjskiej telewizji ITV. Prowadzący program, Piers Morgan i Susanna Reid, połączyli się z polskim politykiem w celu rozmowy […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →