5 najlepszych utworów, które usłyszycie na Męskim Graniu 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Męskie Granie słynie z występów specjalnej Orkiestry, która wykonuje największe polskie przeboje. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie tych najciekawszych, które możecie usłyszeć podczas tegorocznych koncertów.

Kulminacyjnym i najbardziej wyczekiwanym momentem każdego koncertu z trasy Męskiego Grania jest oczywiście występ Orkiestry, która prezentuje nowe wykonania najważniejszych utworów w historii polskiej muzyki.

Utwory Męskie Granie Orkiestra 2019

Męskie Granie Orkiestra 2019

Nie inaczej jest w tym roku. Orkiestra Męskiego Grania w składzie Krzysztof Zalewski, Tomasz Organek, Katarzyna Nosowska i Igor Walaszek wzięła na warsztat kilka hitów, które zagrała w naprawdę ciekawy sposób. Oto te najciekawsze!

Maryla Rodowicz – Sing Sing

Wykonanie tego przeboju przez Nosowską, Zalewskiego i Igora Walaszka to najlepsza rzecz, jaką usłyszycie podczas tegorocznej trasy Męskiego Grania. Elektroniczna, odświeżona wersja tak popularnego i osłuchanego już hitu Maryli Rodowicz hipnotyzuje i porywa wszystkie komórki do bujania w rytm transowego bitu. To wykonanie wybrzmiewa w głowie jeszcze długo po koncercie. Mistrzostwo!

Lao Che – Wojenka

Jeden z bardziej wyczekiwanych utworów, który idealnie wpasowuje się w klimat Męskiego Grania. Wykonania tej jakże ważnej w historii polskiej muzyki piosenki podjął się Organek i Igor Walaszek. W momencie, gdy Organek trochę za dużo próbował kombinować w utworze, w którym naprawdę nie trzeba wiele dodawać, bo w sam sobie jest genialny, sytuację uratował Igo ze swoim potężnym głosem. Jego chóralnie wykrzykiwanie wersu: ja Wisła, ja Wisła, przy wtórze kilkutysięcznej publiczności pozostaje na długo w pamięci. Piękny moment.

Czesław Niemen – Wspomnienie

Ponownie bohaterem Orkiestry zostaje Igor Walaszek. Wykonanie, które część osób może kojarzyć z koncertów jego zespołu – Clock Machine na scenie Męskiego Grania wybrzmiało zupełnie wyjątkowo. Niejeden artysta poległby na tak wymagającym repertuarze Niemena, jednak zdaje się, że Igo czego by się nie dotknął – zawsze robi to genialnie. Nie dość, że perfekcyjnie zaśpiewał, to jeszcze nadał swojego, charakterystycznego sznytu temu wykonaniu. Ciarki!

Sztywny Pal Azji – Wieża radości, wieża samotności

Katarzyna Nosowska w utworze Wieża radości, wieża samotności to jeden z najbardziej wzruszających momentów trasy Męskie Granie 2019. Jednak w tym wykonaniu największą uwagę zwraca brzmienie muzyków. Ciężkie, wręcz niepokojące dźwięki i wzrastające napięcie, którego zwieńczeniem jest kulminacja mocnych riffów i grania na beczce po piwie, to moment, który wprawia całą publiczność w zdumienie. Na scenie pojawiły się również takie elementy perkusji jak piła, za które odpowiada Bartłomiej Pająk. Jego solówki robią piorunujące wrażenie!

Lady Pank – Zamki na Piasku

Męskie Granie nie byłoby Męskim Graniem, gdyby zabrakło na nim prawdziwego rockowego szlagiera. Tych w tym roku nie brakuje. Możecie usłyszeć Kinga T.Love, Długość Dźwięku Samotności Myslovitz, czy Chcemy być sobą Perfectu. Jednak największe wrażenie robią chyba Zamki na Piasku z repertuaru Lady Pank. Nieprzekombinowana aranżacja, a do tego genialne głosy Igora Walaszka i Krzysztofa Zalewskiego sprawiły, że publiczność bawiła się wyśmienicie podczas tego kawałka. Czysty rock and roll tak jak przystało na prawdziwe Męskie Granie!

Męskie Granie słynie z występów specjalnej Orkiestry, która wykonuje największe polskie przeboje. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie tych najciekawszych, które możecie usłyszeć podczas tegorocznych koncertów. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Kulminacyjnym i najbardziej wyczekiwanym momentem każdego […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →