kadr z serialu „1899”

Fani serialu „1899” wystosowali petycję do Netfliksa o sfinansowanie drugiego sezonu


04 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Osoby, które podpisały petycję skierowaną do giganta streamingowego chcą, by platforma nie kasowała serialu 1899 i sfinansowała stworzenie drugiego sezonu.

Fani 1899 biorą sprawy w swoje ręce

Fanowskie petycje istniały, istnieją i z pewnością będą istniały. Nad ich sensem jakiś czas temu na łamach naszego portalu zastanawiał się Daniel Łojko. Faktem jednak jest, że historia zna przypadki, w których inicjatywa fanów uratowała serial i przekonała producentów do sfinansowania kolejnego sezonu. Tak było chociażby w przypadku Lucyfera, Family Guya, czy legendarnego Star Treka. Czy uda się fanom serialu 1899?

Twórca produkcji Baran bo Odar, poinformował niedawno, że Netflix skasował jego dzieło, co oznacza, że nie ukaże się drugi sezon. Sprawę w swoje ręce postanowili wziąć fani, którzy przygotowali petycję mającą na celu przekonanie potentata streamingowego do zmiany decyzji. Cel ustawiono na 50 tysięcy podpisów, a stan na dziś to prawie 38 tysięcy. Czy uda się dobić do założonej liczby? No i przede wszystkim czy petycja przyniesie zamierzony rezultat? Przekonamy się prawdopodobnie w najbliższych tygodniach.

Trailer serialu 1899

Sonic bardziej sonicowy

Ciekawym przykładem sytuacji, kiedy głos fanów wpłynął na decyzję twórców, była historia filmu Sonic. Szybki jak błyskawica z 2020 roku. Gdy pojawił się pierwszy trailer filmu, fani byli oburzeni wyglądem niebieskiego jeża. Reżyser Jeff Fowler wypowiedział się publicznie na temat negatywnych komentarzy. Podziękował za krytykę i zapowiedział, że wygląd jeża zostanie zmieniony. Do zmiany faktycznie doszło i Sonic dużo bardziej zaczął przypominać kreskówkowego odpowiednika, co ucieszyło rozzłoszczonych początkowo fanów. Na podobny efekt i posłuch ze strony Netfliksa liczą fani 1899, jednak historia wskazuje, że serwisy streamingowe są dużo mniej podatne na naciski ze strony widzów niż sami twórcy.

Sonic przed i po zmianie wyglądu

Osoby, które podpisały petycję skierowaną do giganta streamingowego chcą, by platforma nie kasowała serialu 1899 i sfinansowała stworzenie drugiego sezonu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Fani 1899 biorą sprawy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →