O nas

rytmyfb

Rytmy.pl. Muzyka. Ulica. Popkultura.

Rytmy.pl nowe miejsce pełne interesujących artykułów, świeżych informacji, różnych punktów widzenia i rozmów z twórcami – bez zamykania się na gatunki, alternatywę, czy główny nurt popkultury.

Interesuje nas zarówno to, co powstaje w wielkich studiach filmowych i nagraniowych, jak i na laptopach w mieszkaniach producentów. Przyglądamy się też temu, co tworzone jest w studiach graficznych oraz na murach budynków. Sprawdzamy, co ciekawego dzieje się w naszych miastach, opisujemy nowe ciekawe miejsca, szukamy nietypowych zjawisk i dopatrujemy się drugiego dna w tym, co popularne. Na Rytmy.pl dowiecie się, jaki serial warto zacząć oglądać, które miejsca odwiedzić i po jakie płyty sięgnąć.

Portal Rytmy.pl tworzą zarówno dziennikarze o dużym doświadczeniu w mediach, jak i twórcy, artyści i pasjonaci, których zapraszamy do współpracy. Część z nas swoje życie poświęciło pisaniu, część zajmuje się szeregiem innych aktywności, ale łączą nas podobne zainteresowania.

 

Chcesz się z nami skontaktować?
Napisz na redakcja@rytmy.pl

 

Autorzy

Kamil Babacz
Od nastoletnich lat fan popu, a od kilku lat miłośnik muzyki z lat 70. i 80. Lubi zarówno chwytliwe melodie, jak i nietypowe progresje akordów. Zarówno w muzyce i kinie woli pomysłowe podejście do znanych konwencji, niż artystyczne eksperymenty. Wcześniej związany z Porcys, dziennikami Polska The Times i portalem naszemiasto.pl.

Anna Szudek
Z zawodu tłumaczka, z zamiłowania osoba pisząca o muzyce. Publikowała m.in. na portalach Screenagers i Dwutygodnik.com oraz w Noise Magazine. W wolnych chwilach najchętniej ogląda francuską Nową Falę. Najbardziej lubi piosenki ładne i dziwne.

Emil Miszkowicz-Adamowicz
Filmoznawca-samouk. Od ponad czterech lat prowadzi audycję filmową w poznańskim radiu Afera. W wolnych chwilach każe ludziom chodzić do kina i wyrażać swoją opinię na dkfowych spotkaniach. Wyznaje zasadę, że najlepsze filmy to takie, w których nic się nie dzieje.

Jacek Baliński
Student zarządzania w SGH, absolwentów studiów licencjackich na kierunku socjologia na UW. Wydawca The Fr8 Magazine. Współpracował lub współpracuje dziennikarsko z takimi tytułami jak: Aktivist, HIRO, Noisey Polska, Rytmy.pl, Street Mag czy T-Mobile Music. Pracuje nad dwoma projektami wydawniczymi, które ukażą się w 2017 roku.

Jacek Marczuk
Absolwent PR-u i zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Publikował m.in. w serwisach Porcys, Red Bull Muzyka, Enter the Room oraz Gazecie Magnetofonowej. Lubi Premier League, meksykańską kuchnię, w muzyce szuka wrażeń estetycznych i dobrych melodii, natomiast w kinie stawia raczej na sprawne rzemiosło niż artyzm.

Koka Skowrońska
Za dnia pisze i wymyśla, bo jest copywriterem, a nocą po prostu śpi, bo nie umie imprezować. Kiedy nie ironizuje… to dla odmiany autoironizuje. Mieszka na Instagramie. Wystarczy wpisać tam #KOKAKOLOR i już wiadomo na punkcie czego ma „fizia”. Kompozycje, kształty, kolory. To jest to. Lubi też Bitelsów, komiksy, stepowanie i dobre typo.

Krzysztof Nowak
Dziennikarz muzyczny. Kiedyś głównie w T-Mobile Music i Popkillerze, obecnie redaktor naczelny projektów wydawniczych marki DIAMANTE WEAR, a także współpracownik Interii, Noisey i i-D oraz magazynów: Aktivist, HIRO i VAIB. W wolnych chwilach przeczesuje Bandcampa i namiętnie pochłania reportaże.

Magdalena Zawadzka
Dziennikarka mody, stylistka, autorka bloga kroljestnagi.com. Miłośniczka stylu boho, rękodzieła, mody zrównoważonej i przedmiotów z historią. O polskich projektantach wie wszystko. Ma totalnego bzika na punkcie zwierząt – szczególnie psów i koni. Jeśli nie ma jej na pokazie mody, to znaczy, że siedzi w stajni. Albo robi na drutach.

Marcin Małecki
Miłośnik post-punku, shoegaze’u i innych brudnych gitar. Ma na swoim koncie współpracę z portalami Screenagers oraz Omłot, oprócz tego opowiada o muzyce na antenie Radia Meteor. Sam gra i śpiewa w kilku zespołach.

Paweł Waliński
Z zawodu dziennikarz i felietonista. Z zamiłowania troll. Albo odwrotnie. Były prowadzący magazynu Fakty Białystok. Stale współpracuje z Interią.pl, Noisey Polska, Rytmy.pl. Pisywał do Noise Magazine, HIRO, Polska the Times, T-Mobile Music, o2 i w wiele innych miejsc. W młodości chciał zostać Simonem LeBon. Uważa, że sowy nie są tym, czym się wydają.

Paulina Steklińska
Ukończyła historię sztuki oraz media interaktywne i widowiska na UAM w Poznaniu. Pracuje w marketingu, pasjonuje się memami z psami i sztuką feministyczną.

Piotr Dobry
Popularyzator kultury, współautor książki „Kino afroamerykańskie. Twórcy, dzieła, zjawiska”, scenarzysta stripów komiksowych „Piesklak”, były redaktor naczelny magazynów HIRO i Blek. Stale współpracuje z Esensją, Kinem, Noisey Polska, Rytmy.pl. Pisywał do Klanu, Ślizgu, Cinemy, Stopklatki, Wprost, City Magazine, T-Mobile Music i w wiele innych miejsc.

Tomasz Skowyra
Związany z serwisem Porcys. Pisze o muzyce, filmie i o tym, co go ciekawi. Popularyzator popu z Japonii i Korei.

Tomek Skórzyński
Z zamiłowania muzyk, z zawodu marketingowiec. W muzyce nie uznaje pojęcia gulity pleasure, a o niej samej może rozmawiać godzinami. Miłośnik Gwiezdnych Wojen, piłki nożnej i zjawisk kulturowych. Trochę geek, a trochę nie.